Wielka Brytania chce luzować lockdown. Boris Johnson otwiera gospodarkę

Internetowe portale publikują najnowszą wypowiedź premiera Wielkiej Brytanii. Oznajmił, że w kraju zostaną zniesione obostrzenia

Jeden z tych portali pisze “Chodzi o wznowienie działalności m.in. wszystkich sklepów, siłowni i salonów fryzjerskich.”
Informacja ogólnie istotna, ale wyszczególnianie siłowni i zakładów fryzjerskich, nazywanie tego wielkim otwarciem gospodarki, to jakiś dziennikarski wygłup… Ignorancja i niekompetencja. To idealnie ilustruje sposób ogłupiania społeczeństw. Ileż procent w sumarycznych dochodach, obrotach całej gospodarki zajmują te działalności? Gospodarka jako tako wciąż funkcjonuje. Budownictwo, produkcja, transport, to chyba są te kluczowe branże.
Boris Johnson dodał, iż ci którzy mogą, powinni wciąż pracować zdalnie. To kolejny absurd. Trudno wyobrazić sobie operatora dźwigu, który go obsługuje w domu, zdalnie…
Ci, którzy mają taką pracę, mogli to robić w domu, to zapewne wciąż to robią i będą tak funkcjonować. Odsetek takich pracowników jest znikomy, pomijalny. Wspomniał także o “paszportach szczepionkowych”, którymi być może będziemy musieli, także w Polsce, legitymować się chcąc wejść np. do baru, czy pubu…
Te wieści z GB są ważne także dla nas. Mówi się coraz częściej o bezsensownym hamowaniu gospodarki i zamykaniu ludzi w domach.
Na podstawie badań i ścisłych matematycznych wyliczeń wywnioskować można, że każdy naród i populacja globalnie, musi uzyskać odporność stadną. Nie ma innej drogi.
Najlepszym przykładem jest grypa. Od wielu lat szczepią się sezonowo na nią ludzie zdrowi, a zachorowalność nie spadła. Statystyki mówią o zachorowalności w granicach 17 tyś w latach ubiegłych dziennie! Byliśmy do tego przyzwyczajeni. Nagle grypa zniknęła ze statystyk.
Media rozpisują się o śmierci Krzysztofa Krawczyka. Był zaszczepiony, potem zachorował jednak na COVID, wczoraj zmarł…
O tym jednak się nie pisze. Żona oficjalnie oświadczyła, że to nie COVID był przyczyną śmierci.
Otwieranie gospodarki ma dla Kołobrzegu i mieszkańców inny wymiar. To miasto uzdrowiskowe. Najważniejsza jest branża hotelarska i gastronomiczna. Nie siłownie i fryzjerzy.
Na takie otwarcie czekamy.