V Kołobrzeska noc poetów

Już po raz piąty Stowarzyszenie Autorów Polskich o/Kołobrzeg, było gospodarzem spotkania ludzi pióra i pędzla, które odbyło się w dniach 21 – 24 kwietnia 2017 r.
W spotkaniu udział wzięli wielcy miłośnicy dobrego słowa, czyli poeci i ich fani, miłośnicy pisania i czytania, amatorzy i zaawansowani, piszący od wielu lat oraz studiujący literaturoznawstwo, a także tworzący tu i teraz literaturę. Twórcy muzyki i autorzy tekstów, będący jednocześnie wykonawcami, muzycy i wokaliści, oczywiście również publiczność.
Baza noclegowa zlokalizowana była w dzielnicy Podczele, część artystyczna – prezentacja piosenek i wierszy odbywała się pierwszego dnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Galla Anonima, przy ul. Frankowskiego 3, która udostępniła salę audiowizualną i była współorganizatorem. W drugim dniu w patio hotelu Kielcznka, trzeciego dnia w Kościele Parafialnym na Podczelu.
W bibliotece, w odpowiednio przystosowanej do takich występów sali, powitała poetów Pani mgr Halina Filip – Dyrektor Biblioteki. Jak głosił plakat, oprawę muzyczną zapewniali przedstawicielka Kielc Małgorzata Siemieniec i kołobrzeżanin Janusz Strugała.
Tematem pierwszego dnia, była promocja (nowo wydanej przez SAP Kołobrzeg) książki 42 autorów – antologii pt: “Spotkania o zachodzie Słońca”, w ramach Kołobrzeskich Inspiracji Poetyckich. W czasie prezentacji utworów w niej zawartych, okazało się, że niektórzy, poza uprawianiem poezji, równie pięknie potrafią oczarować swoim głosem. Do takich osób należy warszawianka Lidia Lewandowska-Nayar, wielbicielka indyjskiej poetki-mistyczki Miry Bai. Przetłumaczyła z języka indyjskiego na polski 152 jej pieśni.

Po raz pierwszy na kołobrzeskie spotkanie przybyli:
– z Kwidzynia Irena Chejnowska
– z Białegostoku Irena Grabowiecka,
– ze Słubic Elżbieta Nowak z małżonkiem
– z Poznania Aldona Latosik,
– ze Szczecina Halina Surmacz,
– z Łap Małgorzata Siemieniuk,
– z Głogowa Mariola Świątek.

Po raz kolejny, (można rzec wierni tej imprezie), przyjechali:

– z Gniezna Julia Pawlicka-Dekert z małżonkiem i pięknymi obrazami, które były ozdobą sali audio w czasie wystawy
– z Kielc Kazimierz Ryk z osobą towarzyszącą
– z Kielc Mieczysław Siemieniec z małżonką – solistką
– ze Świebodzina Maria Szafran
– z Chorzowa Teresa Tymoszuk

Każdy z uczestników zaprezentował po dwa wiersze, ze stosownymi przerywnikami muzycznymi. Wiersze recytowali poeci z różnych kół literackich, a wśród nich – Wojciech Czaplewski prezes Stowarzyszenia Kołobrzeskich Poetów, z grupą młodych twórców z Ogniska Pracy Twórczej, której jest opiekunem. Jak wiele innych polskich miast, Kołobrzeg może się pochwalić sporą grupą artystów, wśród których najliczniejsza część, to ludzie pióra. Na spotkanie do Miejskiej Biblioteki Publicznej im Galla Anonima przybyli z zamiarem promowania swoich wierszy zamieszczonych w antologii – Małgorzata Dziewięcka i Krzysztof Gulik ze Stowarzyszenia Poetów i Innych Twórców “AKCEPT” w Kołobrzegu, także Marian Jedlecki – Prezes Stowarzyszenia Autorów Polskich oddział Kołobrzeg i jako niezwiązani z antologią, zawitały Grażyna Perlińska-Siuda i Alicja Kayzer, poetki ze Stowarzyszenia Kołobrzeskich Poetów w Kołobrzegu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu.

 

Kołobrzeg, Biblioteka Miejska w Kołobrzegu, sprzedam mieszkanie Kołobrzeg, Biblioteka Miejska w Kołobrzegu, sprzedam dom Kołobrzeg, Biblioteka Miejska w Kołobrzegu, kupię mieszkanie Kołobrzeg, Biblioteka Miejska w Kołobrzegu, kupię rower Kołobrzeg, Biblioteka Miejska w Kołobrzegu, kwiaciarnie Kołobrzeg, Biblioteka Miejska w Kołobrzegu, lekarze Kołobrzeg, Biblioteka Miejska w Kołobrzegu, sala na wesele
DODAJ OFERTĘ

Reklama. Promocje.