Uczta dla miłośników jazzu

9. listopada, w kołobrzeskim Regionalnym Centrum Kultury, wystąpi formacja Saxesful.

Nazwiska, które są żywą historią polskiej muzyki improwizowanej: Piotr Schmidt, Jan Ptaszyn Wróblewski, Adam Wendt, Grzech Piotrowski, Piotr Baron, Wojciech Myrczek.
Koncert będzie promocją nowego albumu wydanego przez SJRecords. Muzycy zagrają w największych salach koncertowych. Jest to 10-ta autorska płyta lidera przypadająca w 10-tą rocznicę jego działalności artystycznej.

W dniu premiery płyta „Saxesful” pojawiła się w większości dobrych sklepów muzycznych, w serwisach internetowych oraz w streamingowych, w tym na empik.com, amazon, itunes, spotify, jazzsound.pl i na półkach w Empiku. Płytę można także kupić bezpośrednio u wydawcy na www.sjrecords.eu

Mistrzowie saksofonu towarzyszą zespołowi Piotr Schmidt Quartet zarówno na krążku, jak i w trasie koncertowej, która zaczyna się już 22 września w Katowicach w Filharmonii Śląskiej. Trasa zagości także w takich miastach jak: Rzeszów, Gdańsk, Warszawa, Częstochowa, Kołobrzeg, Jelenia Góra i Wrocław.

Repertuar zespołu to hity muzyki jazzowej: znane standardy zaaranżowane i zagrane tak, by pozostać w sercu słuchaczy na bardzo długo. Jest to 32 płyta wydawnictwa SJRecords – www.sjrecords.eu
9.11.2018, godz. 19:00. Piątek
Bilety: 25 zł (ulgowe), 30 zł (normalne)

koncert-jazzowy