Od 1 kwietnia nowy dyrektor RCK

Ta data może mało fortunna, ale z pewnością nie ma nic wspólnego z dokonanym wyborem

Czy dla działalności RCK jest dobry, słuszny? Chciałoby się powiedzieć “wreszcie”! Odpowiedni człowiek, na właściwym miejscu. Nie będziemy cytować opinii ludzi z kręgu kultury o tym, co się tam działo wcześniej. Niech to pójdzie w zapomnienie. Maciej Fortuna jest instrumentalistą, trębaczem, kompozytorem i producentem muzycznym. Ponadto doktorem habilitowanym sztuk muzycznych i magistrem nauk prawnych, prowadzącym aktywną działalność artystyczną i gospodarczą. Z tej ostatniej, jak sam powiedział, będzie musiał tymczasem zrezygnować.
Muzyka, to nie wszystko. Kultura, działanie Centrum Kultury, to również zajęcia plastyczne, fotograficzne, literackie i wiele innych. Poznając sylwetkę i dokonania pana Macieja (ma profil artystyczny na FB) można śmiało przypuszczać, że od kwietnia RCK będzie tętnić twórczym życiem. Oby tak się stało.
Ten czas nie jest najlepszy, nie wiemy co się wydarzy w kwestii panującej epidemii. Tym nie mniej, nowy dyrektor zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby zaplanowane, cykliczne imprezy się odbywały i będą odpowiednio przygotowane.
Na Centrum Kultury nałożono także zadania związane z promocją miasta i tu czekamy również na ciekawe propozycje. Za to odpowiadać będzie Marta Ostapiec.