Niepełnosprawna wokalistka z marginesu społecznego

Kolejny, jakże smutny fakt. Pani Agnieszka, którą często mogliśmy słuchać i podziwiać przy wejściu na molo została stamtąd usunięta.

Interweniowała Straż Miejska. Otrzymaliśmy od niej prośbę o “zgłębienie tematu”. Przepisy są i powinny dotyczyć wszystkich, jednakże warto może zastanowić się nad odstępstwem, choćby z powodu zwykłej empatii. Wystarczy, tylko na chwilę, wyobrazić siebie, to również sugestia dla włodarzy miasta, na wózku, na miejscu pani Agnieszki, lub niewidomego skrzypka…
Poniżej list od pani Agnieszki. Nie chcemy komentować tego wydarzenia, gorycz płynąca z jej słów jest przygnębiająca…

Witam,
Jestem jedną z licznych osób występujących w Kołobrzegu i niestety sytuacja jaka zaistniała pomiędzy panem Bąk a Sandrą Cygan ma swoje dalsze odbicie. Stałam się kolejną osobą do odstrzału jako konkurencja.
Przyjeżdżam do Kołobrzegu regularnie od października 2018 i nigdy nie miałam problemów w związku z moimi występami.
Po wspomnianej “aferze” nastąpił totalny bum na interwencję straży miejskiej z mojego powodu.
Jestem osobą niepełnosprawną ruchowo – poruszam się na wózku inwalidzkim. Buskingiem zajmuje się od 3 lat. Mam męża, który w pewnym sensie uzupełnia moje ruchowe funkcjonowanie. Moja niepełnosprawność nigdy nie była powodem do wykorzystywania jej w celach uzyskania jakiś korzyści (np. Innego traktowania).
Mimo tego faktu, ostatnia interwencja SM absolutnie przekroczyła jakiekolwiek gusta smaku. W ogólnej rozmowie strażnicy po prostu utożsamili mnie i męża jako margines społeczny. W bulwersujący sposób komentowali sytuację aby mąż poszedł “do roboty a nie wystawiał panią do zarobku i żerował na tym”.
Wszelkie kompetencje zostały przez nich przekroczone. Opinia publiczna była także tym komentarzem mocno zniesmaczona…
Strażnicy miejscy również nie widzieli problemu i nie zainterweniowali wobec innego grającego z nagłośnieniem, który stał zaledwie ok. 500m dalej.
Wniosek nasuwa się więc bardzo prosty, wystarczy jedna osoba by zatruć innej życie, a prawo które rzekomo się egzekwuje, jednak nie jest dla wszystkich…

Agnieszka K