Najnowsze informacje dla mieszkańców Kołobrzegu i powiatu

Kolejne, wirtualne dzisiaj oświadczenia, prezydent Anny Mieczkowskiej i starosty powiatu Tomasza Tamborskiego

Wszystko dzieje według zaplanowanego wcześniej schematu. Dotyczy to uczniów i nauczycieli. Anna Mieczkowska prosi raz jeszcze o wielką rozwagę, o pozostanie w domu i czynne wykorzystanie wolnego czasu, który wolnym w zasadzie być nie powinien. Internet daje bardzo dużo możliwości wirtualnego poszerzania wiedzy, różnej tematycznie.
Inne ważne tematy, które zostały poruszone, to brak opłat za miejsca do parkowania, do odwołania. Uprasza się także o telefoniczne kontakty z urzędem i urzędnikami. Nie są obowiązkowe rejestracje nowo zakupionego pojazdu, samochodu. Również do odwołania.
Na stronie Urzędu Miasta i na drzwiach są dostępne numery telefonów do poszczególnych działów. Jeżeli ktoś musi załatwić coś personalnie, sprawy pilne, to jest to wciąż możliwe, ale po uprzednim umówieniu się z urzędnikiem.
Zawiesza się działalność urzędową Centrum Spraw Społecznych, dotyczy to również wszystkich organizacji poza rządowych przy ul. Okopowej.
Zawieszają działalność biura spółek miejskich. Autobusy kursują wg weekendowego rozkładu jazdy, nie można nabywać biletów u kierowcy.
Nowym rozporządzeniem jest kontrola ilości przewożonych danym kursem pasażerów. Ich liczba nie może być większa jak 50 osób.
Jak zapewniają kierowcy zwykle jest ich dużo mniej.
Zawiesza się działalność biur spółek miejskich, wodociągów i kanalizacji, także TBS’ów.
Niestety, to ważne dla wielu mieszkańców – od wtorku zawiesza się działalność targowiska miejskiego, do odwołania.
Administracja na cmentarzu komunalnym pracuje normalnie.

Kolejna ważna dla wszystkich informacja: Markety, sklepy wielkopowierzchniowe nie przewidują żadnych problemów z dostawą i sprzedażą towarów i artykułów spożywczych.