Lśniące włosy jak u gwiazd

Gładkie i lśniące włosy to oznaka witalności i synonim kobiecego piękna. Niestety, wskutek częstej koloryzacji i regularnego używania suszarki i prostownicy włosy stają się osłabione, ich struktura ulega zniszczeniu, przez co tracą swój blask. Co zrobić, by móc cieszyć się pięknymi i lśniącymi włosami przez cały rok?

Zdrowe, lśniące włosy. Porady dla kobiet

Nie bez znaczenia jest również dieta oraz ilość składników odżywczych i witamin dostarczanych do organizmu. Pożywienie bogate w żelazo, krzem i wapń zapewnia włosom odpowiednią ilość niezbędnych składników budulcowych. Warto więc uzupełnić swoją dietę o pełnoziarniste pieczywo, świeże ryby i warzywa, mleko i przetwory mleczne. W

Ważne jest również dostarczenie do organizmu witamin, zwłaszcza tych z grupy B ? znaleźć je można m.in. w drożdżach czy kiełkach. By cieszyć się pięknie lśniącymi i zdrowymi włosami warto również regularnie pić herbatki ziołowe (ze skrzypem, pokrzywą czy rumiankiem).

Lśniące włosy jak u gwiazd

Wpływ na kondycję włosów ma nie tylko częstotliwość farbowania, ale również rodzaj stosowanych szamponów i odżywek pielęgnacyjnych. By włosy były gładkie i lśniące należy je regularnie pielęgnować i nie ograniczać się jedynie do ich mycia i rozczesywania. Ważne jest ich odpowiednie nawilżenie ? należy wybrać dobry szampon, dedykowany do konkretnego rodzaju włosów.

Aby cieszyć się błyszczącymi włosami warto stosować odżywki i szampony, które zawierają kolagen roślinny ? tworzy on warstwę ochronną wokół włókna włosa, a w połączeniu z hydrolizowaną keratyną restrukturyzuje i wzmacnia włosy.

Piękne i lśniące włosy ? o czym należy pamiętać:
– regularnym podcinaniu zniszczonych końcówek,
– stosowaniu dobrego szamponu nawilżającego i odżywki pielęgnacyjnej,
– ograniczeniu suszenia włosów ciepłym powietrzem i używania prostownicy,
– regularnym pobudzaniu krążenia skóry głowy poprzez masaże,
– zdrowej i zrównoważonej diecie.

Bardzo ważny jest wybór odpowiednich produktów do pielęgnacji włosów ? szampon niedostosowany do rodzaju włosów może sprawić, że połysk nie będzie wyrazisty. Dobry szampon, serum czy maseczka wystarczą, by włosy prezentowały się wyjątkowo pięknie. Warto zasięgnąć opinii specjalisty ? eksperta w dziedzinie pielęgnacji włosów, który pomoże dobrać odpowiednie produkty.

Więcej porad ekspertów Jean Louis David https://www.jeanlouisdavid.pl/eksperci