Koncert operowy Sonori Ensemble w Filharmonii Koszalińskiej

Któż z nas nie zna słynnej neapolitańskiej pieśni „’O sole mio”? Śpiewał ją nie tylko Luciano Pavarotti, ale też… Elvis Presley! Tym razem usłyszymy ją w znakomitym wykonaniu artystów z Sonori Ensemble.

Zespół śpiewaków – solistów scen operowych z Pragi, Krakowa i Wrocławia zaprasza serdecznie na emocjonujący wieczór pełen perełek muzyki klasycznej i operowej. „Kochamy muzykę i przyjaźnimy się od lat. Uwielbiamy te emocje, którymi dzielimy się z publicznością” – mówią o sobie Iza, Agnieszka, Anna, Ivo, Marcin i Przemek.

Muzyka operowa jest pełna namiętności – miłosne historie są często motywem przewodnim klasycznych dzieł operowych. Spotkamy się z „Toscą” Pucciniego, „Carmen” Bizeta czy „Traviatą” Verdiego. To najlepsze przykłady opowieści o nieszczęśliwej i niemożliwej do spełnienia miłości. Podczas wieczoru w koszalińskiej filharmonii usłyszymy również wzruszający duet Hanny i Jadwigi ze „Strasznego Dworu” Moniuszki czy pełne energii „Tańce połowieckie” z opery „Kniaź Igor” Borodina. Na finał wszyscy zawołamy „Libiamo!” (Napijmy się!), jak Alfredo w pierwszym akcie Traviaty!

Prowadzący koncert artyści przybliżają te dzieła, historie, o których one opowiadają czy ciekawostki o kompozytorach. Jeśli jeszcze nigdy nie byłaś / nie byłeś w operze, to masz najlepszą okazję, by zasmakować tych emocji i pokochać je tak, jak kocha to Sonori Ensemble!

Kiedy: 30 września 2021 roku (czwartek) o godz. 19:00
Gdzie: w Filharmonii Koszalińskiej.
Bilety: kup już teraz na portalu kupbilecik.pl
Bilety również stacjonarnie – kasa biletowa Filharmonii, ul. Piastowska 2, tel.: 94 342 62 20, pon-czw 11:00-15:00, pt 13:00-17:00 oraz godzinę przed koncertem | Redakcja Głos Dziennik Pomorza, ul. A. Mickiewicza 24, pon-pt 8:00-16:00