Kolarze ścigają się w centrum Kołobrzegu

Rozpoczęła się XXVI edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk – Karkonosze Tour. Zawody rozgrywane są w klasie 2.2 UCI Europe Tour.

O godz. 18.00 odbędzie się prezentacja drużyn, po niej kolarze wystartują do prologu. Już od 13.00 ścigają się tu juniorzy. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

Impreza, która odbywa się na ulicach miasta powoduje wyłączenie z ruchu do godz. 21.00 alei św. Jana Pawła II na odcinku od ul. Budowlanej do skrzyżowania ulic Waryńskiego, Sybiraków i Drzymały. Mieszkańcy, którzy korzystają z komunikacji MZK również muszą liczyć się z ograniczeniami. Do godz. 21.00 nastąpi zmiany trasy. Dotyczy to linii 2, 4, 5, 7 i 9. Przystanki przy al. św. Jana Pawła II będą nieczynne.

Jutro, 16 maja w godzinach od 11.00 – 14.00 ruch w centrum zostanie ograniczony wzdłuż ulic: Ratuszowa, Jana Pawła II, Koszalińska, Bolesława Krzywoustego i trasa w kierunku Karlina i Białogardu. Na placu ratuszowym odbędzie się o 13.00 start honorowy do I etapu wyścigu. Po przejechaniu 3 km ulicami miasta odbędzie się start “ostry”, na ul. Krzywoustego.