Kolarze na start! Kryterium uliczne w Kołobrzegu

Już jutro, kolarze staną na starcie 26. Bałtyk – Karkonosze Tour. Polski wyścig etapowy

Wyścig Bałtyk – Karkonosze jest drugim, z tych najważniejszych, krajowym wyścigiem etapowym o kategorii 2.2. Podobnie jak w poprzednich latach, zgodnie z założeniem imprezy, peleton ruszy z wybrzeża, a skończy rywalizację w Karkonoszach.

W tym roku trasa jest trochę inna. Zgodnie z tradycją rozpocznie się w Kołobrzegu, odbyło się dzisiaj kryterium rozgrywane na Al. Jana Pawła II (dawniej Walki Młodych). To właśnie tu rozdano zostaną koszulki liderów poszczególnych klasyfikacji, a ich właściciele staną w nich jutro na starcie pierwszego etapu.

Oto program imprezy:

15 maja – prolog: Kołobrzeg
16 maja – etap 1: Kołobrzeg – Trzcianka (173,8 km)
17 maja – etap 2: Zbąszynek – Zbąszynek (121,2 km)
18 maja – etap 3: Kożuchów – Kowary (164,5 km)
19 maja – etap 4: Kowary – Przełęcz Okraj (11,6 km; jazda indywidualna na czas)
20 maja – etap 5: Piechowice – Piechowice (120,7 km)

Zawodnicy mają do pokonania ponad 700 km. Trasa została tak ułożona, aby wykazać się na niej mogli zawodnicy różnych specjalizacji. Pierwszy odcinek, do Trzcianki, będzie zapewne najlepszy dla sprinterów. Nie ma tu dużych wzniesień. Warto dodać, że liczba zgłoszonych zawodników osiągnęła maksymalną, ustaloną przez UCI, wartość: 176 zawodników.
Na trasie wyścigu, poza czołowymi drużynami z naszego kraju zobaczymy ekipy i reprezentacje z Niemiec, Danii, Norwegii, Szwecji, Litwy, Rosji, Słowacji, Austrii, Białorusi, Czech i Węgier.

Zapraszamy do obejrzenia obszernego materiału filmowego z dzisiejszego kryterium w Kołobrzegu.