Jeszcze jeden oryginalny instrument na kołobrzeskim pasażu

Sezon rozpoczęty i tłumy gości na alejach spacerowych i nowe atrakcje

Pisaliśmy niedawno o pianiście, który gra na pianinie na kółkach, na specjalnie skonstruowanym wózku. Dzisiaj zobaczyliśmy i usłyszeliśmy inny, bardzo oryginalny instrument.


Jest to Rav Vast. Tak opisuje się ten instrument na Allegro:

Rav Vast Drum to podobnie jak Hand Pan instrument z gatunku idiofonów, dzięki czemu jego cała powierzchnia stanowi przestrzeń do gry. Jest to instrument o niesamowicie pięknym, głębokim i długo unoszącym się brzmieniu, a do tego cechuje się on wysoką jakością wykonana (z dbałością o najdrobniejsze cięcia).

Jest to instrument, który urzekł nas od pierwszych spędzonych z nim chwil. Oczarował on nas swoim brzmieniem i możliwościami akustycznymi do tego stopnia, że postanowiliśmy zapoznać go z szerszą grupą ludzi i tak oto pojawił się on w naszym sklepie.

Wszystkie modele poza tonacją Integral są wersjami łatwymi do grania (z przeznaczeniem dla każdego). Dzięki temu, że jego pady są zharmonizowane, opanowanie instrumentu jest dość intuicyjne i nie trwa dłużej, niż kilka chwil. Już w jeden spędzony z nim wieczór, można wygrywać wiele miło brzmiącej muzyki.

Model Integral jest dla profesjonalistów, ponieważ jego stój tonacyjny wymaga bardziej wprawionych dłoni.
Na instrumencie gra się uderzając palcami. Pomimo 9 podstawowych padów, jest to instrument, którym można tworzyć zadziwiająco szeroką paletę dźwięków. Wynika to stąd, że każde miejsce Rav Wast Druma w które uderzamy, posiada swoje unikalne brzmienie, które dodatkowo możemy modulować po przez różne sposoby uderzania.

Można pokusić się o stwierdzenie, że przy tym instrumencie paletę dźwięków, ogranicza jedynie nasza kreatywność.
Choć gra się na nim podobnie, ma on nieco inny dźwięk od Hand Panów.
Wydobywające się z niego dźwięki brzmią dłużej i potrafią głęboko, harmonijnie wibrować jeszcze jakiś czas po uderzeniu, przez co można uznać, że jest to instrument bardziej wokalny.”

Rav Vast jest niestety drogi, kosztuje około 4 tysięcy złotych, dlatego rzadka możliwość posłuchania tych oryginalnych dźwięków, to wielka atrakcja dla osób wrażliwych muzycznie.