Happy Junior Band

Niesamowity koncert mieliśmy dzisiaj okazję wysłuchać i… Zobaczyć, bo to też było ważne.

Czegoś takiego jeszcze w Kołobrzegu chyba nie oglądaliśmy. Ponad 230. osobowa grupa muzyków, których wiek nie przekracza 25 lat. Najmłodsi mają lat 12. Przyjechali z Lipska. Grają na akordeonach, ale całej grupie towarzyszy także sekcja rytmiczna, flet i gitary. Mają charakterystyczne brzmienie, inaczej być nie może. Takie nagromadzenie akordeonistów tworzy swoisty klimat. Występowali również wokaliści i tancerze, w strojach regionalnych.
Grupa gra na miejskich i wiejskich festiwalach, urodzinach i weselach, festiwalach szkolnych, festiwalach młodzieżowych, uroczystościach seniorów, targach i targach, spotkaniach muzyków, uroczystościach klubowych i firmowych, w kościołach, zamkach. Ich trasa koncertowa objęła także Dźwirzyno, Ustronie Morskie oraz Podczele.
Happy Junior Band to chyba ewenement w skali Europy, a może świata. Kłania się tu wspaniały pomysł na wychowanie młodzieży, integracja, wspólna pasja. Dodamy jeszcze, że grupa nie została oficjalnie wynagrodzona. Jak powiedzieli prezenterzy, zagrali za datki od publiczności, a ta nie żałowała grosza i nagradzała każdy utwór burzliwymi oklaskami.
Zapraszamy do obejrzenia filmu.