Gęsi z młodymi. Wielka atrakcja Eko Parku. Informacje dnia

Tak się dzieje co roku. O tej porze na wodach, na ścieżkach widzimy pary rodziców ze stadkiem młodych gęsi

Widok niesamowity, tym bardziej, że gęsi coraz bardziej przyzwyczajają się do ludzi. Dzisiaj stada spokojnie pożywiały się przy przystanku prowadzącym do Podczela ze ścieżki rowerowej.

Słoneczna pogoda powoduje, że są oblegane jak w najcieplejsze dni lata. W ubiegłą niedzielę, w godzinach popołudniowych, elektroniczny licznik pokazał 600 rowerów! Które tędy przejechały.

Na naszym filmie pokazujemy stadka gęsi. Stały się obiektem zainteresowania wszystkich spacerowiczów i przejeżdżających ścieżką. Każdy rejestrował niezwyczajny widok aparatami i komórkami.
Spacerując aleją w kierunku Holturu widać wysypane na brzegu płatki owsiane, ziarna, nawet główki zielonej sałaty.
To dobrze świadczy o mieszkańcach, nie tylko osiedla Podczele. To ulubione miejsce relaksu dla wielu Kołobrzeżan.

“Na plaży słońce praży…”

Tak śpiewał onegdaj Rudi Schuberth. Jeszcze nie praży, ale jak widać na naszym filmie ekipy uzbrojone w ciężki sprzęt usuwają wały piasku, jaki zgromadził się przy molo. Zasypał także utwardzone ścieżki prowadzące do brzegu. Piasek z nich zgarniany jest maszynowo, wielką, obrotową szczotką.

Kilka dni wiał ostry wiatr od morza, z północy. Podobny problem mają rowerzyści. Są miejsca przed drugim zjazdem do Podczela, gdzie ścieżki są białe, zasypane piaskiem.

Budowa drogi idzie pełną parą

Pisaliśmy niedawno o rozpoczęciu prac połączenia 4 Dywizji Wojska Polskiego z Morawskiego. Prace rzeczywiście idą pełną parą. Na powyższym zdjęciu widok od Morawskiego. Tu nawierzchnia była w bardzo złym stanie. Ruch był co prawda niewielki, ale teraz, po oddaniu do użytku hoteli i w niedługim czasie nowego apartamentowca z pewnością się nasili. Nawieziono kostkę w dużych ilościach, zatem miejmy nadzieję, że również będzie wyremontowany odcinek od pętli do ul. Wschodniej. Cały ten odcinek jest w sezonie wykorzystany w każdym centymetrze, po prostu jako miejsca parkingowe.