Festiwal Indii w Kołobrzegu

Dzisiaj w Kołobrzegu, pod latarnią morską już przygotowano scenę i stoiska gastronomiczne. Odbędzie się tu jeden z 50. występów orientalnych, happeningów kultury indyjskiej. Każdego lata przetacza się po wybrzeżu Bałtyku „Fala Orientu”, organizuje się takie imprezy od wielu lat. Setki wolontariuszy i artystów z wielu krajów tworzą bogatą, różnobarwną imprezę, prezentacje różnych aspektów kultury starożytnych Indii.

Wiele godzin programu scenicznego, pokazy tańców, jogi, sztuk walki, teatry oraz przeróżne atrakcje w okalających scenę namiotach. Niezwykła, współtworzona z publicznością atmosfera, pozostaje na zawsze w pamięci.

Na scenie wystąpią zawodowi artyści, oraz początkujące talenty.
Sankhya Dance Creation”- zespół artystów z Bombaju, pod dyrekcją Vaibhava Arekara. Ich urzekające, występy zaskakują różnorodnością. Z jednej strony tradycja (Bharatnathyam, Kathak), z drugiej strony połączenie klasyki z nowoczesnością. Każdy sezon z Sankhą to nowe doświadczenia, przeżycia i wspomnienia.

Dla najmłodszych gości i ich rodziców przygotowuje się co roku nowe widowisko teatralne. Kolorowe, zachwycające sztuki powstają między innymi w dalekim Ekaterynburgu (Rosja). Vladimir Avvakumov, reżyser i aktor wzbogaca nasz program ciekawymi adaptacjami mądrych indyjskich opowieści.

Wychowany na scenie Festiwalu mistrz sztuk walki Dina Dayal, ma już swoich fanów na całym świecie. Jego pokazy walki z mieczami są wielką atrakcją dla wszystkich, mających okazję je podziwiać. Jak na mistrza przystało, każdego roku możemy podziwiać jego nowe wyczyny.

Jednym z najweselszych punktów programu Festiwalu Indii jest musical „Nandal”. Wszystkie dzieci zapraszaszane są na scenę, uczy się je prostych piosenek oraz prostego kroku tanecznego. Na kilka chwil każde dziecko zamienia się w najważniejszego artystę dla swojej mamy, taty, czy też innego członka rodziny.

Atmosferę festiwalu budują również wydarzenia odbywające się w okalających scenę namiotach. Można tam spotkać astrologa, wziąć udział w warsztatach jogi, tańca lub sztuki szczęścia. Organizatorzy zapraszają również na pokazy kuchni wegetariańskiej, indyjski makijaż, czy też do wypożyczalni strojów indyjskich. Długa lista atrakcji ciągnie się przez pokazy magii, indyjskie pamiątki i inne niespodzianki.

Festiwal Indii jest wspierany przez ambasadę Indii W Polsce, która jest honorowym patronem.

Festiwal Indii, Kołobrzeg, port, 2017 Festiwal Indii, Kołobrzeg, port, 2017 Festiwal Indii, Kołobrzeg, port, 2017