Elektryczne skutery

Na ulicach miasta pojawiły się nowe środki lokomocji.

Rowery na pewno się przyjęły, teraz zrobiliśmy krok do przodu. Elektryczny skuter rozwija prędkość do 45 km/h i można na nim przejechać do 80 kilometrów. To dużo, zważywszy, że poruszają się głównie w granicach miasta. Koszt ich wynajęcia nie jest relatywnie duży, tyle że opinie mieszkańców są na ten temat podzielone. Dyskusja ożyła na nowo po wypadku, który niedawno miał miejsce. Zbliża się sezon letni, te miesiące natężonego ruchu sprawę zweryfikują.
Wypożyczenie skutera jest proste, to cztery podstawowe czynności: Znajdź i zarezerwuj. Znajdź w aplikacji najbliższy skuter i zarezerwuj go. Masz 15 minut, aby spokojnie dotrzeć do pojazdu. Odblokuj. Odblokuj pojazd w aplikacji. Otwórz schowek, weź kask oraz nakładkę higieniczną. Jedź. Skuter jest aktywny i gotowy do jazdy. Dodaj gazu i jedź, gdzie chcesz. Zaparkuj i zakończ. Przybyłeś do celu? Zaparkuj skuter, schowaj kask do schowka i zakończ użytkowanie pojazdu w aplikacji. To wszystko!
Na stronie firmy, która udostępnia skutery można pobrać aplikację. Usługa Blinkee świadczona jest przez firmę Green Electricity Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.