EABS zagra w hołdzie dla Krzysztofa Komedy

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu wspólnie z Good Vibe Festival zapraszają na koncert jazzowy w hołdzie Krzysztofowi Komedzie. W ramach inauguracji festialu, środę 14 czerwca o 19:00, w sali widowiskowej RCK, wystąpi znakomity zespół EABS.

Jazz koncert w Kołobrzegu. EABS

Jest to siedmioosobowy zespól jazzowy, który na przełomie maja i czerwca wydaje debiutancki album “Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)”, będący hołdem dla tego znakomitego kompozytora. EABS to próba nowego podejścia do jazzu przez pryzmat hip-hopowego brzmienia, na którym wychowali się członkowie zespołu. Łącząc wpływy soulu, funky, hip-hopu, elektroniki i własnego podejścia do kompozycji, grupa stara się tchnąć w jazz ogień, przywracając temu gatunkowi dawny blask, nie zwracając uwagi na panującą etykietę, wciąż poszukując i eksperymentując. Zespół został okrzyknięty jako objawienie tegorocznego festiwalu Spring Break w Poznaniu. Został również zaproszony do wzięcia udziału w trasie Giganci Polskiego Jazzu gdzie występuje wspólnie z Michałem Urbaniakiem.

Skład:
Marek Pędziwiatr – piano, wokal
Marcin Rak – perkusja
Paweł Stachowiak – gitara basowa
Piotr Skorupski a.k.a. Spisek Jednego – gramofony
Wojto Monteur – gitara
Olaf Węgier – saksofon
Jakub Kurek – trąbka

Bilety:
normalne 25zł
ulgowe 20 zł
dostępne w kasie RCK

GOOD VIBE FESTIVAL

To niezwykłe wydarzenie kulturalne mające na celu prezentowanie innowacyjnej, nowoczesnej muzyki łączącej takie style jak funk, soul, jazz, hip hop, elektronika. Do tej pory w Koszalinie odbyły się już cztery edycje imprezy. Marka stała się znana i zauważalna na arenie ogólnopolskiej. Skierowana jest do ludzi młodych, szukających alternatywnych rozrywek dalekich od masowej bylejakości. Festiwal odkrywa nowe trendy muzyczne i pozwala uczestniczyć w wyjątkowych koncertach oraz imprezach towarzyszących. Good Vibe Festival z roku na rok rozwija się prezentując coraz ciekawsze zjawiska kultury muzycznej. Pozwala to stworzyć atmosferę wielkomiejskości w Koszalinie.
Żródło: www.goodvibefestival.pl