Badania wydolnościowe w Hotelu Senator w Dźwirzynie

Termin “badania wydolnościowe” jest raczej znany, ale niewielu z nas kojarzy do czego służą takie testy i jak je wykorzystać.

Wielu ludzi czynnie uprawiających sport, jazdę na rowerze, bieganie, chciałoby znać odpowiedzi na kilka pytań. Właśnie temu służą badania wydolności. Jest to monitorowanie zmian zachodzących w organizmie w czasie treningu. Chodzi o świadome dobieranie dystansu, prędkości i intensywności treningów i ćwiczeń.

W hotelu Senator w Dźwirzynie będzie można sprawdzić się na takich testach.
Organizatorem jest hotel oraz Diet&More z Poznania. Koszt badania 200 zł

W trakcie testu wykonujecie wysiłek stopniowany o narastającej intensywności. Jest to bieg ‍na bieżni mechanicznej lub jazda na rowerze aż do osiągnięcia subiektywnego zmęczenia lub osiągnięcia maksymalnych wartości poboru tlenu (VO2max).
Test poprzedzony jest rozgrzewką, po której rozpoczyna się właściwy test, z reguły startując od prędkości biegu 5 km/h dla kobiet i 6 km/h dla mężczyzn. Co 2 minuty obciążenie jest zwiększane o 1-2 km/h. Dzięki niewielkim zmianom obciążenia w odpowiednim czasie, stopniowo przechodzi się przez wszystkie strefy wysiłkowe uzyskując finalnie wartości maksymalne.

WYNIKI TESTU:

– Bezpośredni pomiar VO2max (maksymalnego minutowego poboru tlenu)
– HR max (maksymalnego minutowego tętna),
– VE max (maksymalnej minutowej wentylacji płuc),
– Kosztu energetycznego i fizjologicznego (wskaźniki energetyki wysiłku, jego ekonomii i zużywanych kalorii)
– Wyznaczenie indywidualnych zakresów tętna i tempa biegu dla progów metabolicznych (tlenowy i beztlenowy) na podstawie analizy gazów oddechowych
– Wyznaczenie indywidualnych zakresów tętna i tempa dla poszczególnych intensywności wysiłku (stref wysiłkowych) m. in. strefy najwyższego spalania tłuszczy, strefy tlenowej (OWB 1), strefy średniego i wysokiego usprawniania.

PO ZAKOŃCZONYM TEŚCIE DODATKOWO:

Bieżące omówienie wyników. Opracowanie wyników i ich analizę wraz z zaleceniami treningowymi.
Badanie składu ciała z określeniem zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej na profesjonalnym analizatorze medycznym marki Tanita BC-418